Türk Malı Kamera Yerli Üretim Kamera
Türk Malı Kamera Yerli Üretim Kamera

Türk Malı Kamera Yerli Üretim Kamera

Türk Malı veya yerli üretim kamera var mı?

 Varsa kim üretir nasıl üretir nerede öğretir Bunlar en çok sorulan sorulardan.

 Evet ülkemizde bazı firmalar yerli kamera üretiyorlar.

 yalnız maalesef bunların hiçbiri %100 yerli değil bazı firmalar bütün parçaları Yurtdışından getirerek yerli malı diye insanlara satmaktadır Bunlar sadece Türkiye’de montajını yapmaktadırlar yerli malı belgesi almış olsalar da bu yerli malı belgelerinin de bir yüzdesi vardır ve hiçbir %100 yerli değildir.

 bazıları bunu halkı kaldırmak için bazıları şartnamelerde devlet işlerinde öne çıkmak için bazıları da gerçekten belli duygularla yapmaktadır.

 bazı firmalar sadece toplama değil kasalarını ülkemizde üretmekte bazıları ise yeni yeni Bort üretimine geçmektedir ancak hiçbiri henüz lens üretimi ya da burada dizlikleri küçük elektronik devreleri Türkiye’de üretmekte veya yeni nesil kameralarda IR CUT  dediğimiz parçayı hür etmeyip Yurtdışından almaktadır. yine de %100 yerli olmasa da Geldiğimiz noktada ülkemizde istihdam sağlamak adına bu tip çalışmaların yapılması elecek için Umut vermektedir İlerleyen dönemlerde üretim yapan yerleri gezerek videolar çekecek detaylı makalelerle nasıl üretim yaptıklarını ne yatırımlar yaptıklarını gene bu platformdan anlatacağız sitemize abone olarak veya YouTube kanalımıza abone olarak bu yazıları kaçırmamış ve okumuş olursunuz.