Samsung üreticisinin gelecek yıl kullanıcılara buluşturacağı Galaxy S9’un teknik özellikleriyle ilgili bilgiler gelmeye başladı. Galaxy S8 serisinin tanıtımının gerçekleştirilmesinin hemen ardından Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S9 hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Samsung’un gelecek yıla damga vurması beklenen telefonu Galaxy S9’ün yazılımının geliştirme işlemleri başladı ve iki model doğrulandı.

Samsung, S serisinin yeni amiral gemisi S9’u 25 Şubat 2018 tarihinde İspanya’nın Barcelona şehrinde başlayacak olan Mobile World Congress 2018‘de tanıttı. Telefonun özellikleri de kısmen belli oldu.

SAMSUNG GALAXY S9 TEKNİK ÖZELLİKLERİ NASIL OLACAK?

Samsung Galaxy S9 serisiyle ilgili kullanıcıları yakından ilgilendirecek önemli detaylar ortaya çıktı. Buna göre, Samsung Galaxy S9, Exynos ve Snapdragon işlemcili olmak üzere iki farklı versiyonda satışa sunulacak.

Qualcomm ve Samsung tarafından geliştirilecek 7 nanometre mimariye sahip işlemciler kullanılacak.

Samsung üreticisi 5,8 inçlik ekranla gelecek olan Galaxy S9 serisinde, Snapdragon 845 ve kendi geliştirdiği Exynos 9810 işlemcisini kullanacak.

Samsung Galaxy S9 modelinde, dört çekirdek Cortex A53 ve diğer dört çekirdek Cortex A73 olmak üzere toplamda sekiz çekirdeğe sahip olacak.

Galaxy S9 ile birlikte tanıtılması beklenen Galaxy S9+’ın da Galaxy S8’de olduğu gibi 6,2 inçlik ekranla birlikte geleceği tahmin ediliyor.

Bununla birlikte Samsung Galaxy S9, Adreno 630 grafik birimi özelliğiyle gelecek.
Sonsuz ekran deneyimi yaşatmaya devam edecek olan modelin çerçeve kalınlıklarının daha da azaltılabileceği düşünülüyor.Parmak izi sensörünün ana ekrana entegre edileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Galaxy S9 ve S9+ Plus Türkiye'ye geliyor

Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus bu renklerde olacak!

Sızdırılan bilgilere göre Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus’ın siyah gri ve mavi renk seçeneklerinin yanında alışılmışın dışında renk seçenekleri ile de geleceği görülüyor. Cihazın yeni renk seçeneği ise Leylak Moru. Leylak Moru renk seçeneğine sahip Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus modellerinin hem arka hem de ön tarafı görüntülendi.

samsung galaxy s9 ve s9+ renk seçenekleri

 

Samsung Galaxy S9 Ne Zaman Çıkacak ?

Muhtemelen tahmin edebileceğiniz gibi, yakında Galaxy S9’un planlanandan önce çıkacağına dair söylentiler yayılacaktır. Galaxy S9’un firmware’inin erken geliştirilmesi böyle bir izlenim verse de, muhtemelen Galaxy S9 yine de Galaxy S8 ile aynı zamanda çıkacak.

Samsung, Galaxy S8‘i bu sene 29 Mart‘ta özel bir etkinlikte ortaya çıkarmıştı. 21 Nisan‘da ise dünyada bir çok yerde piyasaya sürülmüştü. Samsung, önümüzdeki sene Galaxy S9 için aynı zaman aralığına bağlı kalabilir.