firefox 59 sürümü yayınlandı

Dünya’nın en çok kullanılan internet tarayıcılarından olan Firefox, Android için bugün Firefox 59 sürümüne resmi olarak yükseltildi. Güncelleme şimdilik yalnızca Android platformu için hazır hale gelirken, iOS sürümü hakkında bir bilgi verilmedi.

Firefox 59 neler getiriyor?

Bu güncelleme ile  karşımıza çıkan en önemli yeniliklerden biri  artık Firefox’u Android tabanlı akıllı telefonlarda bir Assist uygulaması olarak kullanabilecek olmamız. Yani Home tuşuna uzun bir süre basılı tuttuğunuzda direkt olarak Firefox 59 üzerinden bir arama yapmanız mümkün olacak.

Bahsi geçen yenilikten faydalanmak isteyen kullanıcıların Ayarlar/Uygulamalar ve Bildirimler/Gelişmiş/Varsayılan uygulamalar/Yardım ve ses girişi/Firefox yönergesini tam olarak takip etmeleri gerekiyor.

firefox

Buna ek olarak da Mozilla artık Firefox 59’un HLS yani HTTP üzerinden yapılan canlı yayınlara destek vereceğini ve bu sayede de birçok video sitesindeki oynatıcılarla çok daha uyumlu hale geldiğinin altını çizdi.

Son olarak da güncelleme ile birlikte artık video izlerken tam ekran moduna geçebilir ve yatar pozisyondaki akıllı telefonunuzla videoyu sürekli olarak değişen bir pencere yerine sabit şekilde izleyebilirsiniz.