Güvenlik Kamerası Kurulumu Nasıl Yapılır

Güvenlik Kamerası Kurulumu Nasıl Yapılır
Güvenlik Kamerası Kurulumu Nasıl Yapılır

Güvenlik Kamerası Kurulumu Nasıl Yapılır

Öncelikle kurulumun yapılacağı ortamın keşfi düzenlenmesi gerekmektedir. Keşif yapıldıktan sonra kaç adet kameranın kurulacağı sayı belirlenip kurulumun yapılacağı alan hazır hale getirilip ve kameraların açısı belirlenir. Talep edilen kamera çeşidine göre AHD veya IP kamera olarak ve kurulacak alana göre tercih edebilirsiniz. Kurulum yapılan kamera sisteminin uydu üzerinden izlenebilmesi için kameraların iletmiş olduğu video görüntüsünün Radyo frekansı sinyaline dönüşüm yapılmalıdır. Radyo frekansı aracılığı ile yapılan bu döngü ve diğer kurulum işlemleri Optimum teknoloji teknik servisi tarafından yapılır.

Kamera sistemleri montajının kurulum çeşitlerinden biride ideal güvenlik kurulum sistemidir. Bunun için kurulum yapılacak kamera sayısı belirlenirken geniş alana sahip bir ortama kurulacak ise geniş açılı çekim ve kayıt yapabilmesi için kamera sayısında azaltma yapılabilmektedir. Örneğin 3 kamera kullanmak yerine yüksek bir direğe tek kamera kullanılarak daha geniş bir çekim imkanı sağlayacaktır. Kamera kurulumu yapacaklar bu konulara dikkat etmeleri gerekmektedir. Mevcut kamera sisteminizi güncellemek veya hatalı yapılan montajlarınız ile alakalı vakit kaybetmeden Gebze Güvenlik, İstanbul Güvenlik ve Kocaeli Güvenlik Sistemleri firmalarının web sitesini ziyaret etmeniz önerilir.

Kamera Montajı Gerekli Ekipmanlar 

  1. BNC Konektör(Kullanılacak Kameraya Göre)
  2. Jak
  3. CCTV Coaxiel Kablo
  4. Adaptör
  5. Harddisk
  6. AHD, IP veya PTZ Güvenlik Kamerası
  7. Kayıt Cihazı

Kamera Montajı ile Alakalı gerekli ekipmanlar ile ilgili daha detaylı bilgi için HD Güvenlik Sistemi Kurulumunda Gerekli Ekipmanlar Nelerdir ? ve IP Güvenlik Sistemi Kurulumunda Gerekli Ekipmanlar ve Doğru Kurulum Yöntemleri videolarını izleyebilirsiniz.

Kamera Montajında ihtiyacınız olan en uygun ekipmanları Online Alışveriş yapabileceğiniz Hesaplı Kamera sitesinden temin edebilirsiniz.