hazır-kamera-seti-kurulum-kılavuzu

 

MERHABA

Kamera marketim – kamera market veya herhangi bir satış sistemimiz üzerinden alım yaptığınız kamera setinin basitçe anlatımını bu dosyada bulacaksınız.

Öncelikle kabloların neden çinden hazır gelen kablo olmadığını merak edenler için belirtelim. ( çinden gelen kabloların kesitleri 0,10 mm dir ve bakır oranları çok düşüktür. ) bu durum ilk kurulumda sorun yaratmasada ilerleyen zmanlarda sıkıtılara yol açmaktadır.

Bu sebeple bütün kablolarımızı kendimiz yerli üretim tam kesit bakır en az 0,22 mm kesitli kablodan birinci sınıf yaylı BNC ler ile hazırlar yollarız.

Eğer kablo metresi belirtmediyseniz kablo ve bağlantı parçaları ayrı gelir, Kabloları nasıl hazırlayacağınız kablo hazırlama kılavuzunda anlatılmıştır.

 

Öncelikle kameralarımızı kablo mesafelerini göz önüne alarak montaj yapın. ( kameraların direk güneşe bakmamasına, elektrik kaçağı alabilecek metal yüzeyle bağlamamaya özen gösterin.)

Metal yüzeye bağlantı yapacaksanız ve kameralar direk yağmur altında kalacaksa su geçirmez ABS buatlar kullanabilirsiniz. ( bakınız güvenlik okulu buatlı montaj)

Kameraların montaj işlemi bittikten sonra kablolarımızı DVR cihazına kadar çekin ve aşağıdaki resimlere göre bağlayın.

 DSC_0382 Setinizde çıkan adaptörlerin ucunda kılemens bağlıdır tek yapmanız gereken kırmızı kabloları kırmızı ile işaretli yere takmaktır.NOT: Ter bağlantıda bütün kameralarınız yanabilir kırmızı kabloları kırmızı tarafa taktığınızdan emin olun.
Birden çok kameranız varsa kırmızıları ve siyah uçları birleştirerek kılemense bağlayınız.Yanda hazır yapılmış bir kablo görüyorsunuz.

Kamera ucunu kameraya dvr ucunuda dvr cihazına takmanız yeterli olacaktır. Sisteminiz çalışmaya başlayacak.

 DSC_0384

 

DVR cihazlar marka model olarak farklılık göstersede genel görüntü budur.

 

Bağlantılar bittikten sonra DVR cihazınızda HDMI varsa bir HDMI kablodan TV ye Monitör kablosundan monitöre bağlayarak görüntüleri izleyebilirsiniz.

Kameraların ince ayarları, uzak izleme geçmiş izleme gibi diğer konulara size yollanan basit kılavuzlardan veya ürünlerin kullanım kitapçıklarından ulaşabilirsiniz. Dökümanlara ve çıkabilecek sorunlara www.guvenlikokulu.com destek sitesinden çözüm bulabilirsiniz.

 

HAZIR KAMERA SETLERİNİ İNCELEMEK İÇİN